Ceny Sony World Photography 2016 jsou rozdány

Letošní ročník fotografické soutěže Sony World Photography zná své vítěze. Fotografem roku se stal Asghar Khamseh se sérií Fire of Hatred, v níž sesbíral portréty a příběhy obětí útoku kyselinou. Poukazuje tak na obzvlášť drastickou metodu útočníků, jejichž motivem bývá často pomsta (například za žádost o rozvod či odmítnutí nabídky k sňatku). Oběti bojují nejen s fyzickou újmou, ale také se sociální stigmatizací.

The violent act of acid throwing is primarily against women and children.  These attacks are committed with the intent to disfigure, maim and destroy the social life and future of the victim.  The motivation to commit this type of violence is cultural destitution, intolerance and happens in situations such as family conflicts, rejected marriage proposal, revenge and divorce requests. In addition physical and psychological damages, victims are faced with the experience of social stigma ,blame and social unpleasant tags.jpg

Autor: Asghar Khamseh, Photographer of the Year, série Fire of Hatred

V kategorii Open Photographer of the Year se vítězem stal japonský fotograf Kei Nomiyama se snímkem „zakletého“ bambusového lesa plného světlušek.

The season of a firefly comes around in Japan at the beginning of a rainy season. This firefly is a species called Luciola parvula, and repeats blink. [Hime-HOTARU] Call a firefly in Japan. This species flies in the beautiful forest. In particular, the firefly in bamboo forest is valuable. The population of these firefly decreases every year in Japan. These may be influence by environmental destruction. This picture was taken under a little moonlight.jpg

Autor: Kei Nomiyama, Open Photographer of the Year

Soutěžilo se celkem ve čtrnácti kategoriích, všechny oceněné fotografie najdete na webu Sony World Photography. V letošním ročníku uspěla také česká fotografka Michaela Šmídová v kategorii Open – Nature & Wildlife se snímkem ledního medvěda.

A polar bear enjoying his bath.jpg

Autorka: Michaela Šmídová, vítězka Open kategorie Nature & Wildlife

Vítězné fotografie budou vystaveny v londýnském Sommerset House od 22. dubna do 8. května. Celkem se v soutěži sešlo přes 230 tisíc přihlášek.

Titulní fotografie: Asghar Khamseh

Poslední aktualizace 23. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře