Canon vyvinul snímač s nevídaným rozlišením 250 Mpx

Gigantických 250 Mpx má nový snímač, který představila japonská společnost Canon. Jde o největší doposud existující snímač ve formátu menším než full frame, konkrétně se jedná o formát APS-H, který je s rozměry 29,2 x 20,2 mm o něco větší než APS-C. Snímač této kategorie najdeme například ve fotoaparátu Canon 1D Mark IV.

Fotografie pořízené tímto snímačem dosahují velikosti 19 580 x 12 600 pixelů. Podle testů výrobce je prý sensor schopen zachytit nápis na letadle vzdáleném 18 kilometrů. Ze snímače lze číst rychlostí 1,25 miliard pixelů za sekundu a co se týče videa, umožnil by tak snímání 5 snímků za sekundu s rozlišením 125krát větším než Full HD a 30krát větším než 4K.

Canon prý uvažuje, že technologii nabídne pro účely prevence kriminality či průmyslového vybavení. Jestli se snímač objeví v běžných fotoaparátech na trhu, zatím není jasné.

Poslední aktualizace 7. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře