Canon upozorňuje na padělané verze objektivu EF 50 mm f/1.8 II

Společnost Canon odhalila padělky oblíbené pevné padesátky, které její zákazníci přinesli do servisního střediska na opravu. Objektivy nesou logo společnosti i další ochranné známky a na první pohled jsou téměř k nerozeznání, avšak vnitřní konstrukce objektivu neodpovídá originálnímu výrobku.

Canon varuje, že tyto produkty nesplňují bezpečnostní normy a standardy kvality společnosti. Zároveň upozorňuje, že nemůže nést odpovědnost za jakékoliv vady vzniklé užíváním padělaného objektivu. Ve vydaném prohlášení popisuje, jak padělky modelu EF 50 mm f/1.8 II rozeznat.

Zkontrolovat je třeba nápis na bajonetu objektivu po sejmutí krytky. V případě originálního objektivu je v názvu společnosti mezi slovy „CANON“ a „INC.jpg“ mezera. Padělaná verze mezeru postrádá.

genuine_tcm126-1504217

Originální verze s mezerou v názvu společnosti

counterfeit_tcm126-1504218

Padělaná verze bez mezery v názvu společnosti

Poslední aktualizace 20. prosince 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře