Canon přichází se systémovým kompaktem pro nenáročné uživatele

Po předchozích dohadech zaznívá z Canonu oficiální oznámení o vydání fotoaparátu EOS M10, malého a jednoduchého systémového kompaktu, který v této řadě doplní pokročilejší model M3.

flipped

Canon podle vlastních slov směřuje s tímto přístrojem do řad generace sociálních médií, o čemž svědčí i to, že fotoaparát přizpůsobil pro pohodlnější fotografování selfie. Na zadní straně totiž najdete 3palcový displej, který je možné vyklopit o 180 stupňů čelem k sobě, takže můžete snadněji komponovat vlastní portéty.

canon-eos-m10-horni-strana

Model M10 je vybaven 18Mpix APS-C CMOS snímačem s rozsahem ISO od 100 do 12 800. Hybridní systém ostření poskytuje rychlý autofokus a kontinuální snímání rychlostí až 4,6 snímků za sekundu. Fotoaparát také disponuje módem Creative Assist pro pomoc s různými nastaveními a používáním efektů.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ErZxB20Ns6o&w=560&h=315]

EOS M10 bude dostupný od listopadu 2015 s objektivem 15–45 mm f/3,5–6,3 IS STM. Cena byla v přepočtu stanovana na přibližných 14 000 Kč.

Poslední aktualizace 13. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře