Canon představil prototyp 600mm objektivu kompaktnějších rozměrů

Na newyorské výstavě Canon Expo představil minulý týden tento výrobce prototyp objektivu 600 mm DO BR, který překvapí zejména svými rozměry. Novinka by měla být až o 30 % menší a lehčí, než současná verze 600 mm f/4.

unnamed-17

K tomu Canon využívá technologie DO čoček (tzv. diffractive optics). Jde o novou optickou konstrukci, která má za úkol redukovat velikost a hmotnost teleobjektivů. Novinka bude také využívat technologii BR (celým názvem Blue Spectrum Refractive Optics), která se poprvé objevila u modelu 35 mm f/1,4 USM II. Ta slouží k eliminaci chromatických vad a zvýšení ostrosti snímků a využívá vlastností lomu modrého světla.

Vzhledem k tomu, že se prozatím jedná pouze o prototyp, není toho o objektivu více známo. Zbývá tedy jen čekat na oficiální uvedení na trh.

Poslední aktualizace 19. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře