Canon pracuje na fotoaparátu se 120Mpx CMOS snímačem

Ještě ani nevychladla zpráva o 250megapixelovém snímači, který vyvíjí firma Canon, a už se tento výrobce pokouší pokořit další metu v závodu o vyšší rozlišení DSLR fotoaparátů. Z informací, jež zatím společnost uvolnila, vyplývá, že by se v oběhu měl v dohledné době objevit nový 120megapixelový fotoaparát kompatibiliní se systémem EOS a většinou EF objektivů.

Jasné zatím není, zda součástí fotoaparátu bude již dříve vyvíjený snímač APS-H, bližší technické detaily totiž Canon prozatím neuvádí. V oficiálním prohlášení pouze oznamuje, že vysoké rozlišení snímků pořízených tímto fotoaparátem umožní kvalitní velkoformátový tisk a také výrazné ořezy fotografií bez ztráty kvality snímku.

Otázkou také zůstává datum uvedení 120megapixelové zrcadlovky na trh. To se velmi pravděpodobně bude odvíjet také s dostupností okolních technologií, jako je počítačový hardware, software, paměťové karty, ale i objektivy, které si budou snadno schopné poradit s takto vysokým rozlišením snímků.

Poslední aktualizace 11. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře