Canon potvrdil závadu na čipu zrcadlovek 750D a 760D. Opravu poskytne zdarma

V minulém týdnu publikovala americká půjčovna fotografického vybavení Lensrentals.com zprávu o problému s čipy u zrcadlovek EOS 750D a 760D. Canon vydal oficiální prohlášení, v němž závadu potvrdil.

Na optické vrstvě přední strany snímacích čipů některých kusů se mohou vyskytovat drobné bílé tečky, které se při určitém nastavení mohou projevit jako tmavé skvrny na výsledné fotografii. Vada se týká pouze modelů, jejichž sériové číslo začíná číslicemi 01 nebo 02. Fotoaparáty, které jsou na krytce baterie označeny černou tečkou, pochazí z novější várky a závada u nich již byla odstraněna (přestože mohou pocházet z výše zmíněných sérií).

EOS_750D_760D_tcm13-1266328

Canon v současné době pracuje na řešení tohoto problému. Majitelům zrcadlovek 750D a 760D poskytne opravu zdarma, jakmile bude řešení dostupné.

Titulní fotografie: Lensrentals.com, 2015

Poslední aktualizace 9. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře