Budou fotoaparáty v blízké době schopny rozpoznat, co vidí?

Jedním z aktuálních trendů světa fotografie je vývoj systémů k automatickému rozpoznání obrazu a tagování objektů zachycených na snímcích. Takové technologie mohou výrazně usnadnit vyhledávání fotografií na internetu nebo v online galeriích jako je Zonerama.

Vývoj v této oblasti postupuje i směrem k rozpoznávání obrazů v reálném čase při samotném fotografování. Výzkumná organizace Qualcomm Research v současné době pracuje na systému SceneDetect, pomocí něhož budou fotoaparáty schopny rozeznávat objekty, na které jsou namířeny.

Krátké demo video ukazuje, jak systém SceneDetect funguje:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=LoTDda-WIW0&w=560&h=315]

SceneDetect pracuje pouze v rámci jednoho zařízení, aniž by se potřeboval připojovat k webu nebo jiné službě. Postupně se učí a zlepšuje s tím, jak vzrůstá počet fotografií, které systémem prošly. Vypadá to tedy, že se v příštích letech můžeme dočkat toho, že se podobné technologie objeví v mobilních telefonech nebo digitálních fotoaparátech.

Via PetaPixel

Poslední aktualizace 22. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře