Brněnský Dům umění zve na fotografie Roberta V. Nováka

Právě probíhající výstava ALBVM prezentuje fotografickou tvorbu především grafického designéra Roberta V. Nováka. Expozice tvoří průřez různými tematickými celky provázanými spíše vnitřním pocitem jejich sounáležitosti než snahou o retrspektivní pohled na dílo autora.

Výstava představí soubory Musaion, Krajina, Z dějin umění a Fragmenty detektivního příběhu. Fotografie autorovi slouží jako způsob záznamu situací, postřehů, nápadů či pocitů, jejichž vnímání a podání se blíží fikci.

novak2

Novák není častým rezidentem výstavních prostor, doposud jeho dílo prezentoval například Ateliér Josefa Sudka v Praze, společně s Ivanem Pinkavou a Václavem Jiráskem také realizoval výstavní projekt Memento mori.

Výstavu můžete navštívit v Galerii Jaroslava Krále v Domě umění města Brna na Malinovského náměstí. Potrvá až do 1. května. Otevřeno je vždy od úterý do neděle od 10 do 18 hodin.

Poslední aktualizace 6. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře