Brněnský Dům umění odkrývá fotografické záznamy Marie Kratochvílové

Dům umění města Brna připravil na první polovinu léta výstavu fotografií Marie Kratochvílové s názvem Záznamy podstaty událostí. Kratochvílová je brněnskou fotografkou a její tvorba je spjata především s akční a konceptuální scénou Brna 70. a 80. let. Výstava však uvádí průřez její tvorbou až do současnosti.

Tvorba Kratochvílové se soustředí na všední a obyčejné věci, minimalistické kompozice z městského prostředí i nejrůznější struktury. V Domě umění naleznete snímky z jejích cyklů Městské sochy – objekty, Sněhy, Asfalty nebo Botanická zahrada. Vystaveny budou i autorčiny fotografické knihy.

Výstava byla zahájena už 10. června a potrvá až do 9. srpna 2015. Dům umění se nachází na brněnském Malinovského náměstí, otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin, základní vstupné činí 80 Kč, zlevněné pak 40 Kč.

Poslední aktualizace 16. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře