Beno Saradzic – fotograf budov v mlze

Talent a cit pro fotografii objeví někteří lidé jen díky shodě náhod. Ta pak může vést k tvorbě pozoruhodných snímků. Takový je i příběh Bena Saradzice.

Beno je autorem velmi povedeného časosběrného videa Abu Dhabi 2011, které bylo oceněno jako jedno z nejlepších fotografických videí stránkou time lapse italia. Ke své práci se dostal díky ekonomické krizi, která jej donutila změnit jeho pracovní zaměření z vizualizace 3D architektury v počítači na fotografii.

V roce 2008 se připojil k filmovému produkčnímu studiu v Abu Dhabi, kde jej ihned začala fascinovat lokální architektura. Příležitost na sebe nenechala dlouho čekat a Beno měl možnost vytvořit svůj první časosběr použitý pro komerční účely. Díky tomu jej o tři roky později kontaktovala stanice BBC a Discovery s nabídkami na vytvoření časosběru pro jejich televizní série. Pokud vás Benův příběh zaujal, více jeho fotografií autora naleznete v galeriích za stránkách flickr, Facebook, nebo 500px.

‘Into the abyss’. Na střeše mrakodrapu v Abu Dhabi hledajíce nové snímky, 2013, Beno Saradzic.

Poslední aktualizace 3. října 2014

35 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře