Apple pracuje na technologii 3D zobrazení obrázků a videa

Společnost Apple nedávno vyplnila patent na technologii nazvanou Parallax Depth Rendering, která by měla umožnit zobrazení fotografií a videa ve 3D na standardních 2D displejích. Nově vyvíjená metoda pracují se simulací tzv. efektu paralaxy a hloubky ostrosti.

Technologie vychází z faktu, že sledovaný obraz na 2D displeji se mění podle toho, v jakém úhlu jej uživatel sleduje. Pokud pak vstupní obrázek rozdělíme na několik různých segmentů, můžeme simulovat hloubku ostrosti i efekt paralaxy. Jednotlivé segmenty se mohou lišit pozicí, měřítkem, natočením, perspektivou, zkreslením, ale také ostrostí, barvou, kontrastem nebo sytostí barev.applepatent3

Výsledný 3D obraz pak vzniká spojením jednotlivých segmentů na sebe. Segmentování obrazu pak můžeme docílit například pořízením série obrázků pokaždé zaostřených na jiný ostřící bod.

Protože se jedná pouze o patent, jako obvykle není jasné kdy a jestli vůbec se technologie objeví v reálných zařízeních. Podrobné informace si můžete přečíst na webu Patentlyapple.

Poslední aktualizace 6. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře