Annie Leibovitz proměnila tvář kalendáře Pirelli

Kalendář Pirelli, který tato mezinárodní firma každým rokem vydává jako exkluzivní dárek pro privilegovanou skupinu lidí, zažívá letos díky fotografce Annie Leibovitz malou velkou revoluci. Zatímco doposud jej tvořily výhradně akty krásných žen od renomovaných fotografů, Leibovitz se pro rok 2016 místo estetiky ženského těla rozhodla zaměřit na úspěch žen jako špiček svého oboru.

molly

Do kalendáře zahrnula například portréty 77leté Agnes Gund, emeritní prezidentky Muzea moderního umění v New Yorku, Mellody Hobson, která řídí manažerskou společnost v Chicagu nebo také písničkářky Patti Smith či režisérky a scénáristky Avy DuVernay.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=daS7qxLY9r0&w=560&h=315]

V celém kalendáři se nakonec nachází pouze dva akty – komičky Amy Schumer a tenistky Sereny Williams. I ty se však snaží zachytit samotnou osobnost žen, nikoliv pouze jejich vzhled.

Poslední aktualizace 2. prosince 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře