Analogová ikona Holga se vrací v digitálním kabátě

Projekt spuštěný na Kickstarteru ohlašuje návrat analogového fotoaparátu Holga z 80. let, do nějž se zakládaly svitkové filmy. Teď si však budeme moci užít této klasiky i v digitálním provedení.

69b4a67084fb35fc193898d2eb9e065a_original

Holga Digital byla vybavena originální optikou, která byla známa především pro své živé barvy a tmavé rohy snímků. K fotoaparátu bude možné také pořídit adaptér, s kterým bude možné používat původní objektivy Holga.

Na fotoaparátu bude možné nastavit dva rozměry fotografií – 4:3 a 1:1. Snímky se ukládají na SD kartu. Holga poskytuje rozlišení 8 Mpx a nastavení clony na f/2,8 nebo f/8, disponuje hledáčkem, ale LCD obrazvku u ní nenajdete.

Holga Digital   Restyle the Retro Vintage Into New Condition by Holga Digital — Kickstarter

Projekt na Kickstarteru už překročil cílovou částku o značnou sumu, očekává se, že fotoaparát bude vyslán do oběhu na konci roku. Cena začíná na přibližných 2 tisících Kč.

Poslední aktualizace 4. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře