Agentura Reuters zakázala fotografům používat formát RAW

Zpravodajská agentura Reuters vydala mezinárodní nařízení, v němž odmítá od fotografů přijímat snímky, které byly zpracovány z RAW souborů. O tomto rozhodnutí informovala krátkým e-mailem fotografy, kteří pro ni pracují jako freelanceři. Od nynějška mají zasílat pouze soubory, které byly již ve fotoaparátu pořízeny jako JPEGy a pouze s minimálními zásahy v post procesu.

Serveru PetaPixel toto rozhodnutí potvrdil mluvčí agentury. Opatření má prý podpořit etiku fotožurnalismu, ale také rychlost zpracování snímků a jejich doručení klientům. Agentura Reuters se vyslovila, že ačkoliv mezi její cíle patří vysoká estetická hodnota fotografií, chtějí se vyvarovat umělecké interpretace zpravodajství.

Fotografům nicméně agentura Reuters nehodlá bránit v tom, aby fotografovali zároveň do formátu RAW i JPEG, zpracované RAWy však již odebírat nebude.

Poslední aktualizace 18. listopadu 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře