80 % lidí považuje své snímky za báječné

Pro někoho možná překvapivý pro jiného předvídatelný závěr vyplynul z nedávného průzkumu americké divize společnosti Canon, která zkoumala trendy mezi zákazníky amerického fotografického trhu. Velká část konzumentů je na své fotografie opravdu hrdá – 80 % je hodnotí jako dobré až skvělé a 62 % si myslí, že se jejich fotografický um v posledních dvou letech zlepšil.

Kromě tohoto zjištění Canon v průzkumu odhalil, že lidé fotí opravdu hodně. Skoro čtvrtina respondentů pořídí za měsíc zhruba 300 fotek. Nejoblíbenějšími fotografickými objekty jsou domácí zvířata (fotí je 59 % dotázaných), druhé místo obsadily selfie (57 % dotázaných). Fotografie jídla mají taktéž své stálé místo mezi populárními tématy. Víc než polovina dotázaných se chce fotografiemi pochlubit se svými vlastními výtvory a recepty. A jedním z nejčastěji focených jídel se ukázaly být zmrzlinové poháry s dekadentním zdobením.

Z výsledků se také zdá, že tištěná fotografie má stále velkou hodnotu. 64 % respondentů uvedlo, že mívají ve zvyku své snímky tisknout.

Průzkumu se zúčastnilo celkem 1000 respondentů z USA v dubnu tohoto roku. Bylo by zajímavé srovnat, zda by podobné výsledky byly platné i celosvětově.

Zdroj: Canon USA

Poslední aktualizace 14. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře