6 fotografů portrétovalo jednoho muže, každý však zachytil jinou osobnost

Australská divize firmy Canon se pustila do projektu The Lab, který si klade za cíl rozvíjet kreativní myšlení fotografů. V plánu má sérii experimentů, jež mají vystrčit fotografy z jejich komfortní zóny a donutit je přemýšlet nad fotografováním jinak než doposud.

 
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=F-TyPfYMDK8&w=560&h=315]
 

První z experimentů nazvali Decoy. Šestici fotografů představili muže – Michaela, kterému měli vytvořit portrét. Každý z fotografů však dostal o svém subjektu odlišnou informaci. Jednomu byl muž představen jako rybář, jinému jako milionář, bývalý vězeň, léčící se alkoholik, věštec a poslednímu jako člověk, který někomu zachránil život. Michael, profesionální herec, pak při samotném focení, převzal a podporoval jednu ze svých identit.

Výsledkem bylo šest různých portrétů s šesti různými interpretacemi téže osoby. Slovy firmy Canon se experiment Decoy snaží ukázat, že mnohem více záleží na tom, kdo ovládá spoušť, než co se nachází před objektivem.

psychic

Věštec

lifesaver

Zachránce lidského života

fisherman

Rybář

convict

Bývalý vězeň

alcoholic

Léčící se alkoholik

Titulní fotografie: Michael jako milionář

Poslední aktualizace 6. listopadu 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře