4 nové objektivy Zeiss pro Sony se zřejmě objeví do konce tohoto roku

Objektivy Zeiss jsou zárukou výtečné kvality. Pro full frame bezzrcadlovky Sony produkuje skla ve dvou řadách Batis a Loxia. Obě dvě modelové řady by se měly do konce roku rozšířit o dva další kousky. Serveru sonyalpharumours to potvrdil důvěryhodný zdroj.

batis2818_stage

Informátor serveru má údajně od manažera společnosti Zeiss zprávy, že do konce roku chtějí mít v produkci 5 Loxia objektivů a pět z řady Batis. Doposud jsou dostupné modely Batis 18 mm f/2.8, 25 mm f/2 a 85 mm f/1.8 a Loxia 21 mm f/2.8, 35 mm f/2 a 50 mm f/2.

O jaké objektivy půjde zatím však známo není. Obě řady dohromady pokrývají různá ohniska od 18 po 85 mm. Novinky tak mohou vykročit směrem k novým ohniskům v oblasti teleobjektivů, možnosti se také nabízí na poli makroobjektivů nebo zoom objektivů. Vyloučeno však není ani to, že se ohniska budou mezi dvěma řadami překrývat. Jak se Zeiss nakonec rozhodne, to se dozvíme snad ještě v letošním roce.

Poslední aktualizace 23. července 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře