360° panoráma v jednom fotoaparátu

Chtěli byste vytvářet tří set šedesáti stupňová panorámata, ale nechce se vám tvrdnout u stativu a následně trávit čas při zpracování pořízených snímků? Blíží se míč, pardon fotoaparát, který vše vyřeší za vás. 

Znáte to – velká společenská akce, čas na fotografii, svolávání lidí do řad tak, aby se všichni vešli do záběru. Někdy neoblíbená i nevděčná činnost jak ze strany fotografa, tak fotografovaných. Björn Bollensdorff, Qian Qin a Jonas Pfeil si řekli, že tomuto neduhu učiní přítrž.

Jejich odpověď zní: fotografický míč Panono. Užívání je jednoduché – vyhodíte do vzduchu míč osazený 36 kamerami, které současně exponují tak, aby ve finále vytvořily 360 stupňové panoráma. Nevěříte? Podívejte se výstupy zde.

108megapixelový panoramatický míčový fotoaparát – Panono.

Poslední aktualizace 27. ledna 2014

55 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře