3,2gigapixelová selfie? Proč ne

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku se rozhodl ukončit pokusy všech příznivců o selfie tím, že vytvořil tu největší ze všech.

Selfie je forma autoportrétu, která se současně velmi oblíbená mezi mladými lidmi. Tisíce fotografií, na kterých se autoři snaží tvářit co nejatraktivněji nalezneme na sociálních sítích jako jsou Facebook, Twitter, nebo Instagram.

NASA se k oslavám mezinárodního dne Země rozhodla uspořádat fotografickou akci, které se každý mohl zúčastnit na sociální síti Twitter pomocí hashtagu #GlobalSelfie, fotografie a zodpovědění otázky „Kde na Zemi se právě nacházíte?“. Z takto pořízených 50 000 snímků potom byla vytvořena mozaiku. Výsledek si můžete prohlédnout na tomto odkazu nebo níže na přiložené mozaice. Využijte přitom kolečka myši či daných ikon k přiblížení a posunu.

Poslední aktualizace 11. června 2014

27 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře