100 let od narození fotografa Karla Hrubého připomene sympozium v Brně

Brněnský Dům umění připravil na zítřejší den sérii přednášek zabývajících se tvorbou a odkazem fotografa Karla Otto Hrubého. V květnu uplynulo 100 let od jeho narození a Dům umění připravuje pro následující rok 2017 soubornou výstavu jeho celoživotního díla.

Hrubý patřil nejen mezi autority brněnské fotografické scény, byl také výraznou postavou soudobé české fotografie, publicistou, pedagogem, kurátorem i autorem knih o fotografii. Stál u vzniku fotografické skupiny VOX, Svazu českých fotografů i Institutu tvůrčí fotografie v Opavě.

hruby2

Na sympoziu promluví Tomáš Pospěch, Miroslav Myška, Pavel Dias nebo Dana Vitásková. Soustředit se budou nejen na jeho fotografické dílo ale i další aktivity s fotografií související. Texty budou základem publikace věnované Hrubého celoživotnímu dílu.

Sympozium bude zahájeno ve 14 hodin zítra 25. května a potrvá do 17 hodin.

Poslední aktualizace 24. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře